-
створення цілісної системи ефективного управління інноваційними проектами;
-
регламентація процесів модернізації та технологічного розвитку підприємства;
-
визначення комплексу заходів, спрямованих на розробку й упровадження нових технологій поштового зв’язку, інноваційних продуктів і послуг у сфері інформаційних комунікацій, виробництва та логістики, відповідних світовому рівню;
-
розробка плану фінансування інноваційного розвитку підприємства;
-
модернізація технологічної інфраструктури підприємства для забезпечення його участі в упровадженні електронного урядування.
07.05.2015
Укрпошті потрібна Програма інноваційного розвитку
05.05.2015
Грибаускайте опять раскритиковала Россию: "Трусят даже поднять свой флаг на украинской войне"
Новое высказывание глава Литвы сделала на конференции Союза стрелков, посвященной обороне на гибридной войне. Там она заявила, что считает Россию участницей боевых действий на Украине, объявив при этом Моськву в трусости, так как война эта ведется гибридными методами, а не классическими, когда войска выступают открыто под своим флагом.
"На войне в Украине, как и в любой другой войне, гибнут люди, рушатся жизни. Она другая только потому, что скрывается, до сих пор отрицается, ее пытаются маскировать пропагандой", - сказала Даля Грибаускайте.
"Такую войну выбирают те, кто боится на поле боя поднять свой флаг. Те, кому стыдно снять маски. У кого для обоснования своих намерений нет никаких аргументов. Мы знаем, как на это ответить: солидарностью, скоростью и прозрачностью", - подчеркнула глава Литвы.
Минфин рассказал, когда экономика начнет рост
Хто гальмує запуск реформи прокуратури
04.05.2015
Марат Гельман: 9 мая хотят сделать финальным аккордом в превращении России в тоталитарную страну, готовящуюся к войне
Скоро 9 мая. День окончания войны, День Победы над гитлеровской Германией, еще недавно — единственный день, когда люди разных взглядов, возрастов, национальностей чувствовали себя одним целым, информирует еizvestia.com.
И вот парадоксальным образом человек, развязавший гибридную войну, втянувший мою страну в противостояние со всем миром, объявил себя правопреемниками этой победы. Насколько я понимаю, этот день через 70 лет станет шагом в развязывании новой войны.
Для этого реабилитируют Сталина. Для этого объявляют украинцев фашистами. Для этого оппозицию объявляют пятой колонной, нагнетая военную риторику в мирной жизни. Для этого с помощью прессы сплачивают граждан моей страны в ненависти к другим.
Я иногда думаю, неужели это все неизбежно. Неужели этот затянувшийся распад империи не мог не происходить без трагедии войны. А боль об утрате СССР не могла не трансформироваться в реваншизм? И роль Путина здесь — роль исполнителя?
Впрочем, текст не о «вообще» ситуации в России и Украине, а о том, как они умудрились за два года использовать в корыстных и неприглядных целях победу во Второй мировой. И я благодарен тем лидерам европейских стран, которые не стали помогать Путину в дискредитации 9 мая. У меня просто какое-то дурное предчувствие, что после всех торжеств страна начнет с невероятной скоростью меняться. В какую сторону? Лучше бы я ошибался, но повторю: Гитлер использовал реваншистские настроения после первой мировой, так же как Путин — постсоветские настроения. В Польше фашисты «спасали» немцев от польских националистов. В Австрии строили великую Германию, так же как путинцы строят «русский мир».
Так же как Гитлер, нынешние власти борются с современным искусством. Так же беззастенчиво и массировано промывают людям мозги. Нет, конечно, Путин лучше Гитлера. И своим оппонентам он разрешает покинуть страну, а не истребляет в лагерях.
Он не фанатик. Путин не антисемит. В остальном же просто пугающие совпадения. Они хотят сделать 9 мая кульминацией, финальным аккордом в превращении России в тоталитарную страну, готовящуюся к войне.
А мне что делать? Я хочу сохранить этот день как праздник, хочу быть в этот день со своими согражданами. Но не хочу праздновать его как Путин и вместе с Путиным.
У нас в Черногории «русскоязычная диаспора» собирает народ на торжественный вечер. Я раньше к ним не ходил. Так как в президиуме всегда сидел посол РФ. И было ощущение, что они как-то подчинены. Но тут случилось смешное, некие конкуренты руководства этой организации принесли послу папочку обвинив диаспору в «сотрудничестве с Гельманом» и тот испугался, тут же вышел из почетных сопредседателей и больше в президиуме не сидит.
Так что я могу и буду в этот день праздновать вместе со своими согражданами и гражданами Украины, не рискуя пересечься с путинским чиновником. И в этот день буду думать, как остановить Путина, как остановить войну. Путин, конечно, лучше Гитлера.
Європа перевіряє Україну питанням автономії Донбасу
Європа, Україна і Росія продовжують обговорювати статус українських територій, підконтрольних ополченцям. Досить несподівана звістка, що стосується цієї теми, прийшла з Італії.
Голова Міністерства закордонних справ Паоло Джентілоні заявив, що українська влада має провести необхідні економічні, конституційні реформи, а також надати Донбасу автономію.
Саме про це він буде говорити з Петром Порошенком під час свого візиту до Києва 5 травня. Про те, чому так різко змінилася риторика європейців, радіостанції Голос Столиці розповів директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.
Наскільки значною є дана заява?
— Міністр закордонних справ Італії говорить те, про що європейські політики думають. Необхідно розуміти роль Італії та італійських політиків в європейській структурі. Це персони, яким завжди дозволяється говорити більше, ніж іншим. Вони більш відкриті. Я думаю, що це зондування української політичної позиції перед візитом в Україну і вираз тих думок, які на сьогодні присутні в європейському політикумі. А там переконані, що та чи інша форма автономізації Донбасу є вирішальною і необхідною для врегулювання конфлікту на сході України. Але от щодо форми, глибини і напрямки цієї автономізації, точаться суперечки.
Сторони конфлікту будуть задоволені таким варіантом автономії?
— Якщо буде знайдено компроміс, він повинен не задовольнити жодну зі сторін — це і є суть компромісу. Що стосується напрямку автономізації, то якщо зараз подивитися уважно мінські домовленості, то там фактично вже закріплена автономія території Донбасу. Інше питання, що ранжир цієї автономії вкрай широкий, від регіоналізму чи децентралізації до федералізму і навіть конфедералізма. І в який бік хитнеться цей маятник при вирішенні цього спору — за це зараз воюють політики усіх боків.
Виходить, позиція Європи стала менш проукраїнською?
— Я б не сказав. Якраз позиція Європи, на відміну від інших, досить послідовна. У Європі з перших днів цього конфлікту розуміли, що його рішення лежить у руслі передачі повноважень на місцях. Мені здається, що це був пробний своєрідний камінь — перевірити, чи звикне Україна до такого підходу і такої термінології.
http://lentanovyn.blogspot.com/2015/05/evropa-perevirjae-Ukrainu-pitannjam-avtonomii-Donbasu-Bortnik.html
Суд России в среду рассмотрит жалобу защиты Савченко на отказ отпустить ее в качестве делегата ПАСЕ
Об этом написал в микроблоге Twitter адвокат Савченко Марк Фейгин.
"6 мая в Басманном суде состоится процесс по жалобе защиты Савченко на отказ следствия отпустить ее как делегата ПАСЕ на сессию организации", - отметил защитник.
Турция одобрила проект транспортировки газа из Туркмении в ЕС
Наряду с Йылдызом в переговорах участвовали зампредседателя Совета министров Туркменистана Баймурад Ходжамухаммедов, министр промышленности и энергетики Азербайджана Натик Алиев и заместитель председателя Европейской комиссии по вопросам энергетики Марош Шефчович.
Танер Йылдыз в ходе встречи отметил, что Турция с 1990-ых годов выступает с поддержкой транспортировки туркменского газа в Евросоюз и в политическом и техническом плане поддерживает транспортировку туркменского газа через Каспийское море.
Министр промышленности и энергетики Азербайджана Натик Алиев привлек внимание к тому, что Турция известна своими энергетическими мегапроектами. "Наряду со странами-поставщиками и рынками, на которые поставляется газ, такие транзитные страны, как Турция, также имеют большое значение", — заявил он.
http://lentanovyn.blogspot.com/2015/05/Turcyja-odobryla-proekt-transportyrovky-gaza-iz-Turkmeniy-v-ES.html
Украина достигла огромной победы в войне на Донбассе
Об этом пишет в своей статье «Дискуссии о роли Украины в мире» известный украинский философ Сергей Дацюк.
По его мнению, «установка на территориальное самоопределение Украины, то есть на территориализацию идентичности, является глубоко архаичной. Более того, это такая архаичность, которая в актуальной ситуации уже не может быть использована". "Мир приступил к фрагментации. Украина даже не первая в этом процессе", - отмечает он.
"В этом смысле нужно понимать фрагментацию, происходящую в Украине, не как фрагментацию ее территории, а как фрагментацию ее общества сообразно выбираемым его частями идентичностям. Ведь как только мы становимся на позицию территориальной идентичности, мы вынуждены участвовать в войне за российско-советское наследие Украины, грубо говоря, в войне за «индустриальное железо»", - указывает философ.
Он считает, что «проблема не в том, что это «индустриальное железо» нам не нужно, проблема в том, что издержки за его возврат и дальнейшее содержание оказываются слишком большими". "В этом смысле отказ от территориальной идентификации означает следующее самоопределение: «важна не территория и не «индустриальное железо», важны люди с определенной идентичностью»". - замечает Дацюк.
"Украина достигла огромной победы в войне на Донбассе — на ее территорию уехало достаточное количество интеллектуалов из Донбасса, идентичностью которых являются перспектива революционной Украины. Эта перспектива оцениваются ими гораздо выше перспективы контрреволюционной России. Оккупированная территория части Донбасса и сворованное (то есть буквально вывезенное в Россию) «индустриальное железо» это то, чем можно пожертвовать. Люди Донбасса — вот главное достояние", - резюмирует Сергей Дацюк.
Венгрия поддержит ужесточение антипутинских санкций - посол
Венгрия поддержит ужесточение санкций против России в случае срыва минских соглашений и эскалации ситуации на Донбассе. Об этом в интервью изданию Апостроф заявил посол Венгрии в Украине Эрно Кешкень.
"В случае если, не дай Бог, ситуация на востоке ухудшится, мы готовы рассмотреть возможность их ужесточения. Венгрия ни в коем случае не планирует уйти от санкций. Все подобные разговоры являются пропагандой, элементом гибридной войны", - отметил посол.
При этом он подчеркнул, что введенные против России санкции очень ударили по Венгрии, поскольку РФ является одним из основных торговых партнеров Венгрии.
В то же время посол считает возможным снять с РФ санкции в случае выполнения минских соглашений.
"Мы поэтому и поддерживаем выполнение минского договора. Мы считаем, что только мирным путем можно решить этот вопрос. Если в этой сфере будут продвижения, потом с РФ можно будет снять санкции. Мы надеемся, что это будет. Если ситуация улучшается, то почему бы и нет?" - отметил дипломат.
РФ використовує диппредставництва для інформаційної війни проти України
Таку заяву зробив представник Адміністрації президента з питань АТО полковник Олександр Мотузяник. "Росія активно використовує свої дипломатичні установи для зухвалої інформаційної кампанії, аби підірвати довіру до України. Так, вчора МЗС Росії поширило дезінформацію про нібито обстріл українськими військами житлового району Донецька з важкої артилерії. Про це, зокрема, розповів міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров діючому голові ОБСЄ Івіцу Дачичу", - пояснив Олександр Мотузяник.
За його словами, традиційно російська "так звана дипломатія розповсюджує те, що не відповідає дійсності".
Мотузяник підкреслив, що Україна виконує мінські домовленості і не відкриває вогонь по містам, а важке озброєння з української сторони було давно відведено відповідно до мінських угод.
США звинувачують у корупції власників ЄДАПС
Слідом за мільярдером Дмитром Фірташем, екстрадицію якого до США днями заборонив суд у Відні, в поле зору американської юстиції потрапили ще двоє впливових українських бізнесменів - голова ради директорів консорціуму ЄДАПС Олександр Васильєв та голова консультативної ради цього консорціуму Юрій Сидоренко. У матеріалах кримінальної справи обвинувачених названо власниками ЄДАПС. Васильєва і Сидоренка американські слідчі звинувачують у тому, що вони давали хабарі чиновнику Міжнародної організації цивільної авіації, який сприяв розвитку бізнесу ЄДАПС.
"Чорна зарплатня" від ЄДАПС
Міжнародна організація цивільної авіації (МОЦА) як спеціалізована установа ООН встановлює, зокрема, міжнародні стандарти безпеки документів для подорожування, таких як закордонні паспорти. Правоохоронні органи США звинувачують Сидоренка та його племінника Васильєва у тому, що вони упродовж 2005-2010 років платили хабарі посадовцю МОЦА Мауріцио Сициліано, який відповідав за проекти, пов'язані з машинозчитуваними документами. Як стверджують слідчі, в обмін на свою допомогу Сициліано отримував "чорну" зарплатню на суму від трьох до п'яти тисяч доларів щомісяця, а також допомогу у працевлаштуванні свого сина у структурах ЄДАПС в Об´єднаних Арабських Еміратах, де проживали Сидоренко і Васильєв.
Серед послуг, які, як стверджують слідчі, надавав Сициліано, було, зокрема, налагодження міжнародних контактів з використанням авторитету Міжнародної організації цивільної авіації. Спираючись на покази свідка у справі, ФБР, зокрема, стверджує, що Сициліано звів представників ЄДАПС з чиновниками у Кенії, які за хабарі дали компанії великий контракт. Згідно з інформацією на сайті ЄДАПС, консорціум створив Інтегровану систему реєстрації населення у Кенії.
Електронні паспорти для "Інтерпола"
Згідно з матеріалами кримінальної справи, основним проектом, який на замовлення українців активно лобіював посадовець Міжнародної організації цивільної авіації, було запровадження електронних паспортів для співробітників "Інтерпола". Передбачалося, що з такими паспортами вони зможуть без віз подорожувати по всьому світу. За сприяння Сициліано, проект ЄДАПС та "Інтерполу" був підтриманий МОЦА, електронні паспорти отримали сертифікацію організації. У вересні 2009 року на симпозиумі у штаб-квартирі МОЦА керівництво "Інтерполу" та ЄДАПС презентували проект "електронного паспорта", замовлення на який отримав консорціум Сидоренка і Васильєва.
Коли згодом постала проблема з тим, що чимало країн відмовились визнавати електронні паспорти "Інтерпола", лобіювати їх використання по всьому світу від імені Міжнародної організації цивільної авіації українці також доручили Сициліано, йдеться у кримінальній справі. Основним доказом у справі є електронне листування Сициліано та власників ЄДАПС, а також свідчення колишнього співробітника консорціуму. Американські слідчі за дозволом суду упродовж декількох років моніторили листування підозрюваних через сервіс GMAIL, а також у мережі Facebook, сервери яких розташовані в США.
Арешт підозрюваних і суд у США
11 грудня 2014 року Мауріцио Сициліано було заарештовано в аеропорту Лос-Анджелеса. На той момент Олександр Васильєв вже майже чотири місяці перебував у в´язниці в Швейцарії, очікуючи екстрадиції до США. На відміну від Дмитра Фірташа, якого суд у Відні днями відмовився видавати американцям, співвласнику ЄДАПС у Швейцарії спершу пощастило менше. У січні 2015 року суд першої інстанції, як повідомили DW у Федеральному відомстві юстиції Швейцарії, відхилив скаргу Васильєва і дозволив екстрадицію. До того у грудні суд відмовився випускати його під заставу. Очікуючи розгляду апеляції, Васильєв оскаржив в американському суді ордер на арешт.
17 квітня цього року Окружний суд північного округу Каліфорнії розглянув скаргу Васильєва і Сициліано. Сидоренка у суді не було - він залишається в ОАЕ, які не мають угоди про екстрадицію зі Сполученими Штатами. Адвокатом співвласника ЄДАПС виступила Марта Берш, яка має досвід розгляду корупційних звинувачень проти українців. Свого часу вона була прокурором у процесі проти Павла Лазаренка.
Берш і цього разу, тепер вже перебуваючи "по інший бік барикад", добилася успіху. Суддя, не розглядаючи по суті звинувачень у корупції, скасував ордер на арешт підозрюваних. Його головний аргумент - жоден з інкримінованих злочинів не був вчинений громадянами США чи на території Сполучених Штатів. Гроші переказувалися на рахунки у Швейцарії громадянину Венесуели Сициліано, що проживає у Канаді, Висильєвим і Сидоренком, які є громадянами України, а також острівної держави Сент-Кіттс і Невіс, в якій зареєстровані компанії з консорціуму ЄДАПС. Таким чином, суд визнав, що злочини не підпадають під юрисдикцію США.
За крок до далекосяжного прецеденту
Прагнучи притягнути до відповідальності українських підозрюваних Дмитра Фірташа за "індійську справу" і власників ЄДАПС за хабарі міжнародній організації, американські слідчі спиралися на Foreign Corrupt Practices Act (FCPA) - закон, покликаний переслідувати корупцію, в якій задіяні американські компанії по всьому світу, або де корупція зачіпає їхні інтереси. У випадку Фірташа суд і в США, і в Австрії визнав американську юрисдикцію. Адже компанія українського оліграха мала домовленість з американською компанією про створення спільного підприємства для поставок індійського титану до Сполучених Штатів.
Натомість у випадку ЄДАПС американські слідчі вдалися до експерименту, широко інтерпретуючи межі застосування FCPA. Вони намагаються довести американську юрисдикцію на підставі того, що США щороку роблять багатомільйонний внесок у фінансування Міжнародної організації цивільної авіації і тому мають право боротися з корупцією в ній. Якби суддя підтримав таку аргументацію, цей прецедент міг би перетворити США на "глобального поліцейського".
Ключовий діалог у суді
- США дають великі суми грошей багатьом країнам по всьому світі. ... Чи означає це, що Сполучені Штати на підставі цього можуть судити громадян цих країн за корупцію? - запитав суддя, слова якого зафіксовані у протоколі судового засідання.
- Якщо йдеться про кошти федеральних програм, то так, - відповів прокурор.
- Ваша аргументація справді не має меж. ... Сполучені Штати ніколи не дають нікому нічого, якщо в цьому немає їхніх інтересів. А ви при цьому кажете, що США можуть, даючи комусь гроші, на підставі цього їх судити, - обурився суддя Чарльз Бреєр.
Суд задовольнив скаргу Васильєва і Сициліано. Таким чином, американська система правосуддя зупинилася за крок до створення прецеденту, який міг би мати глобальні наслідки.
Кримінальна справа в Україні
Мауріціо Сициліано може повернутися до Канади. Чи буде канадським правоохоронним органам передано матеріали справи зі США, наразі невідомо. Олександр Васильєв, провівши вісім місяців у швейцарській в´язниці, 21 квітня 2015 року був звільнений, повідомили DW у Федеральному відомстві юстиції. Американські прокурори подали апеляцію на рішення першої інстанції.
Тим часом в Україні, як повідомив ще рік тому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, розслідується справа проти чиновників МВС, які сприяли ЄДАПС в отриманні контрактів без тендерів. Починаючи з 2004 року, консорціум отримував великі державні замовлення на виробництво документів - від посвідчень водія до паспортів для виїзду за кордон. Крім того, ЄДАПС було передано низку стратегічно важливих функцій, таких як ведення Державного демографічного реєстру та Державного реєстру виборців. Торік Міністерство внутрішніх справ розірвало угоди з ЄДАПС на виробництво закордонних паспортів і передало цю функцію державному поліграфічному комбінату "Україна", що дозволило, як наголошував міністр, у рази здешевити документи.
Редакція звернулася за коментарем щодо кримінальної справи у США до консорціуму ЄДАПС і готова оприлюднити її у будь-який момент.
- Дата 04.05.2015
- Автор Євген Тейзе
Заява МЗС України щодо так званих парламентських виборів у Нагірному Карабасі
Україна не визнає «парламентські вибори», які відбулися 3 травня 2015 р. на території Нагірного Карабаху, та вважає їх нелегітимними. Результати цих «виборів» на окупованих територіях Азербайджану не можуть мати правових наслідків.
Україна виступає за мирне врегулювання нагірно-карабаського конфлікту на принципах поваги суверенітету та територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в її міжнародно визнаних кордонах.ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ
Во Франции рассказали, кому могут продать российские "Мистрали"
03.05.2015
Діячка з діаспори: “Українські чиновники у 25 разів повільніші, ніж шведські
Екс-глава ДФІ повідомив про мільйонні збитки та порушення у Мінфіні
"Нам з ГПУ направили постанову суду про позапланові ревізії Мінфіну... Реально ми виходили на свій підконтрольний об'єкт перевірити виділення цих коштів (220 млн для приватизації "Укртелекому", - ред.). У результаті проведення цієї ревізії працівниками Державної фінінспекції було виявлено 552 млн збитків у Міністерстві фінансів, 1 млрд 46 млн порушень і 80 млн доларів США", - повідомив М.Гордієнко.
За його словами, в результаті перевірки приватизації "Укртелекому" була призначена позапланова перевірка Міністерства фінансів України, яке виділило 220 млн для приватизації "Укртелекому".
"У ході проведення цієї ревізії виявили збитки 220 млн. У чому суть цих збитків, що в ході приватизації" Укртелекому "компанією ЕСУ в контракті було прописано, що компанія ЕСУ зобов'язується за свої власні кошти побудувати для Держспецзв'язку телекомунікативну систему і передати її безоплатно у власність держави протягом двох років. Однак пункт цього контракту був невиконаний. І тодішній керівник попередньої влади Держспецзв'язку написав на колишнього президента В.Януковича лист про фінансування цих 220 млн. Це єдиний документ, на якому ми не знайшли резолюцію В.Януковича. Четвертий президент України написав резолюцію на Кабінет міністрів і Міністерство фінансів знайти можливість для фінансування телекомунікативної системи. Так з держави, фактично двічі вкрали гроші. Міністерством фінансів було підготовлено зміну в державний бюджет. І були виділені ці кошти для виконання цієї роботи. Тобто компанія ЕСУ недоплатила 220 млн в ході приватизації "Укртелекому" . В ході проведення цієї ревізії одразу виникло питання - а з яких же джерел Міністерство фінансів виділило ці 220 млн", - зазначив М.Гордієнко.
Латвия отправляет в Киев эксперта по борьбе с коррупцией
Бывший заместитель начальника Бюро по предотвращению и борьбе с коррупцией (БЗБК) Юта Стрик приедет в Украину помогать бороться с коррупцией. Об этом сообщает depo.ua. По информации LTV, Стрик после разговора с премьер-министром Лаймдотой Страуюмой согласилась поработать в Украине. Ранее пресс-секретарь Страуюмы Айва Розенберга подтвердила, что Латвия собирается отправить в Киев эксперта по борьбе с коррупцией.
Стоит отметить, что переход в Киев лишает латвийскую власть от скандала вокруг конфликта Юты Стрик с главой Бюро Ярославом Стрельчонком. В прошлом году Стрик понизили в должности, а затем восстановили через суд.
В экспертной среде этот конфликт трактовался, как нежелание главы БЗБК бороться с коррупцией на высшем уровне.
Польша не будет сотрудничать с Россией из-за Донбасса
Президент Польши Бронислав Коморовский считает, что сотрудничество с Россией на условиях, которые сейчас диктует Кремль, невозможно.
"Невозможно сотрудничество на условиях, которые в настоящее время диктует Россия, предполагающих терпимость к агрессии", - сказал президент Польши Бронислав Коморовский, комментируя заявления главы администрации президента РФ Сергея Иванова о готовности Москвы сотрудничать с западными партнерами, в первую очередь в сфере поддержания безопасности в мире.
Бронислав Коморовский в очередной раз подчеркнул, что Польша считает аннексию Крыма Россией незаконной.
"Сергей Иванов просто забыл сказать, выйдет ли Россия из Крыма и Донбасса, и прекратит ли политику агрессии по отношению к своим соседям", - добавил глава польского государства.
Президент Польши сказал, что события в Украине с точки зрения Польши являются самой большой проблемой в долгосрочной перспективе. По его мнению, они представляют угрозу для европейского порядка.
Он отметил, что, если Украина будет связывать себя с западным миром, то это будет означать для Польши укрепление безопасности, а если будет двигаться в восточном направлении – то наоборот.
3 мая Бронислав Коморовский сообщил, что захватчики Крыма и Донбасса выйдут на парад в Москве 9 мая.
Комитет Нацбезопасности срывает реформу Минобороны - Бирюков
Комитет по вопросам национальной безопасности и обороны срывает законопроекты Министерства обороны Украины. Об этом заявил на своей странице в Facebook советник президента и министра обороны Юрий Бирюков.
Он сообщил, что волонтерская группа в Минобороны написала законопроект и представила его президенту. "Объяснили, показали, рассказали. Нам дали зеленый свет и законопроект был внесен президентом на рассмотрение ВР (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=54662). Суть проста, как каремат: дать министру обороны Украины право самостоятельно определять нормы обеспечения. Ну кто тут будет против? Ну кто будет возражать?" - написал Бирюков.
Вместе с тем, по его словам, законопроект был принят в первом чтении, после чего "был отложен/завернут/заморожен". "Знаете кем? Нет? Вы точно не знаете? Ну как же - мы застряли перед вторым чтением в профильном комитете. Есть у нас такие... Комитеты... А там такие... Депутаты... Вот они, красавцы: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site2/p_komity?pidid=2633", - сообщил Бирюков.
Советник президента также опубликовал рапорт Татьяны Домановой о том, как проходили слушания в комитете - без упоминания фамилий депутатов. Один из членов комитета, согласно этому рапорту, увидел в законопроекте "большой коррупционный фактор в том, что Минобороны будет утверждать нормы и предметы вещевого обеспечения военнослужащих".
Кроме того, в рапорте говорится, что неназванный депутат "утверждал, что Минобороны утвердит такие предметы вещевой собственности, на которые нет денег у государства".
Также, согласно рапорту, депутат "был категорически против этого законопроекта, обвинил Минобороны, комитет по конкурсным торгам и волонтеров в коррупции и некомпетентности".
После предложения в адрес депутата сложить мандат и перейти на работу в Минобороны, став членом комитета для большей открытости и прозрачности государственных закупок, депутат "отказался с угрозами, вышел и отсутствовал при рассмотрении законопроекта".
"Кто из них (именно)? Да какая разница! Они же ж народные избранники, а мы так, на потоки сели. А, для чистоты изложения, нардеп Ярош не принимал участие - он на больничном по факту ранения. Так что не ищите тут наезда на ПС, знаю я вас. Почему они так сделали? Ну, повспоминайте события апреля", - написал Бирюков.
"Для чего я это все пишу? У нас есть еще одно рассмотрение этого законопроекта в этом комитете на этой неделе. Может получится объяснить нашим избранникам, что боевая рубаха - это клево. А флисовый костюм - это офигенно. А уж несессер... Как это сделать - пока думаем, мне надо было пар выпустить", - отметил Бирюков.
Как построить в Украине экономику инноваций
В США предупредили Казахстан о возможном "крымском сценарии"
"Крымский сценарий" угрожает Казахстану - считают журналисты издания Washington Post.
По их мнению, ситуация в стране сейчас очень уж схожа с той, что происходило в Украине год назад. Около четверти граждан Казахстана - этнические русские. И некоторые из них уже начали жаловаться, мол, их заставляют разговаривать на казахском и призывают Кремль прийти на помощь. На ситуацию уже отреагировал президент Назарбаев.
Он заявил о жестком пресечении любых попыток этнического радикализма. К слову, в Казахстане уже два человека приговорены к уголовному наказанию за участие в конфликте на Востоке Украины на стороне боевиков
Міністр інфраструктури Пивоварський більше обіцяє, ніж виконує
На сайті «Слово і діло» зявився моніторинг виконання обіцянок, які Андрій Пивоварський давав, вступаючи на посаду міністра інфраструктури. З аналітики сайту видно, що він більше обіцяє, ніж робить.
Ні було б нічого, якби Андрій Пивоварський не виконував якісь свої приватні обіцянки. Від цього не страждали б підзвітні Пивоварському галузі. Але річ у тім, що вступаючи на посаду міністра він давав цілком конкретні обіцянки по реорганізації роботи транспорту, зв'язку, аеропортів, ремонту і будівництва доріг тощо. Частина цих обіцянок – не ініціатива Пивоварського, вони записані в Коаліційній угоді.
Отже, коли Андрія Пивоварського ВРУ затверджувала міністром інфраструктури, від дав 22 обіцянки щодо реформ в міністерстві. Ці обіцянки мають бути виконані впродовж року. З них виконано лиш три. Дві обіцянки – не буде виконано ніколи. А 16 – в процесі виконання, при чому, це виконання ніхто в Кабміні не контролює.
Виконав Пивоварський лише три обіцянки: він оскаржив рішення Дніпропетровського суду щодо керівників "Укрзалізниці", аеропортів "Бориспіль" та "Львів"; відкрив навігацію річкового транспорту у березні 2015 року; провів формальну реорганізацію міністерства.
Не виконав (і вже ніколи не виконає) міністр наступне: не подав впродовж 2-3 тижнів на розгляд інвесторів перший проект концесійної дороги "Львів-Краковець"; законопроект про річковий транспорт так і не був направлений до парламенту.
А ось які обіцянки «зависли» на невідомий термін. І ще не ясно, будуть вони виконані взагалі, чи ні.
Пивоварський пообіцяв передати місцевим громадам територіальні та місцеві дороги.
Аудит "Укрзалізниці" має завершиться до середини червня.
Міністр обіцяв, що уряд децентралізує дорожнє господарство.
Провести реорганізацію "Укравтодору".
Пивоварський заявив, що Міністерство інфраструктури України розпочне будівництво концесійних доріг і платних доріг.
Міністр заявив, що міністерство планує представити пілотний проект публічного партнерства в порту "Південний".
Обіцяв, що залізничі лікарі не будуть перепрофільовані (тим часом, вони вже перепрофілюються).
Запевнив, що в аеропорту "Бориспіль" не буде скорочень рядових працівників (скорочення вже йдуть).
І це лиш деякі з обіцянок Пивоварського, над якими ніби то працюють в міністерстві, а на справді – імітують роботу.
Погоджуючись на призначення Андрія Пивоварського, депутати ВРУ сподівалися, що призначають ефективного менеджера, який не маючи зав'язок на транспорт, зв'язок та інші інфраструктурні галузі, він наведе порядок і реорганізуватиме міністерство для ефективної роботи інфраструктури.
Але виявилося, що Андрій Пивоварський – людина підконтрольна олігарху і нардепу Ігорю Єремеєву. І міністр робить усе, для забезпечення нафтового бізнесу останнього. Саме через фірми олігарха заправляється пальним «Укрзалізниця» (за цінами вищими, вівд ринкових) , а Пивоварський прагне впровадити ці схеми і в інші підконтрольні міністерству держкомпанії і галузі.
І це єдина обіцянка, яку Пивоварський виконує неухильно.
Довідка
Перед призначенням га посаду міністра Андрій Пивоварський працював гендиректором групи "Континіум" (заправки WOG, ТМ "КОМО", молочна компанія "Галичина" та ін.). Андрій Пивоварський є креатурою Ігоря Єремєєва (одного з власників групи "Континіум", нардепа). У 2006 році нинішній міністр приєднався до інвесткомпанії Dragon Capital, де працював на посаді директора інвестиційно-банківського департаменту (сектори роздрібної торгівлі, будівництва, IT та ЗМІ). До цього він працював фінансовим аналітиком і бізнес-девелопером в київській інвестиційній групі BLASIG, а також в московському офісі IFC.
Приналежність Пивоварського до фінансової групи Єремєєва накладає негативний відбиток на кар'єру міністра.
Справа в тому, що компанії, які входять в "Континіум" або пов'язані з ним ("Вог Аеро Джет", "Укрпостач-Нафтотрейд", "Континент Нафто Трейд", "ВК Імпекс" і "Континіум - Галичина") є великими постачальниками палива для "Укрзалізниці" (УЗ). Приміром, наприкінці 2013 року "Вог Аеро Джет" виграла тендер УЗ на поставку 200 тис. тон дизельного палива на 2,6 млрд грн. Згідно з інформацією в "Віснику держзакупівель", в цілому підприємства Єремєєва в 2013 році поставили залізницям палива на 3,45 млрд грн, в 2014 - 1,3 млрд грн.
Загалом саме залізничний ринок можна вважати "ласим шматочком" для нафтотрейдерів. Відповідно до фінплану "Укрзалізниці" на 2014 рік, в 2013 році відомство витратило на закупівлю палива 4,33 млрд грн, у тому числі на дизпаливо - 3,63 млрд грн. Разом з тим на 2014 рік планувалося витратити на нафтопродукти всього 4780000000 грн., А на "дизель" - близько 4 млрд грн. Фінансовий план на 2015 рік станом на 1 травня 2015 року ще не затверджений в Мінінфраструктури, що свідчить про зіткнення чиїхось інтересів, від яких страждає підприємство.
"Виправдалися побоювання, що міністр інфраструктури представлятиме інтереси однієї з найбільших фінансово-промислових груп. Адже всі його поки що непідтверджені таланти та досягнення не приносять ніякого позитивного результату Україні", - кажуть експерти галузі.
Див. також:
МЗС Росії не припиняє надавати світу «уроки» брехні, – Міноборони України
Сьогодні, 3 травня, міністерство закордонних справ Росії поширило чергову дезінформацію, спрямовану на переконання світового суспільства у нехтуванні Україною Мінських домовленостей.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
У повідомленні міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, поширеному проросійськими ЗМІ, йдеться про масовані обстріли українською стороною 2 травня із артилерії калібру 122 та 152 міліметри території колишнього Донецького аеропорту та прилеглого до нього жилого району Донецька, внаслідок яких «зазнала значних руйнувань» інфраструктура міста.
Міністерство оборони України заявляє, що зазначене повідомлення є суцільною брехнею, покликаною підірвати довіру населення до влади, Збройних Сил України та інших військових формувань та зруйнувати міжнародний імідж України як держави, яка повністю виконує взяті на себе в Мінську військово-політичні зобов'язання.
Варто зазначити, що 2 травня стало рекордним днем по обстрілам незаконними збройними формуваннями позицій українських військ в районі Донецького аеропорту, більшість з яких – із артилерії калібром понад 100 мм. Протягом доби бойовики 35 разів відкривали вогонь по наших опорних пунктах поблизу Пісків, Авдіївки та Опитного, у тому числі 9 разів – зі 120-міліметрових мінометів, 5 разів – із артилерії калібру 122 міліметри, 1 раз – із 152-міліметрових гармат та 1 раз, по позиціях поблизу Авдіївки, – із реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град». Годі й нагадувати, що всі наведені типи озброєнь відносяться до таких, що мали бути відведені на безпечну відстань від лінії розмежування відповідно до Мінських домовленостей. Крім того, ворог вів інтенсивний обстріл наших позицій у зазначених районах із 82-міліметрових мінометів, автоматичних гранатометів, крупнокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Сьогодні злочинці продовжили обстріли наших опорних пунктів поблизу Пісків, Авдіївки та Опитного із «Градів», танків та мінометів. Під залп реактивної артилерії знову потрапили наші позиції поблизу Авдіївки.
На зухвалі провокації об'єднаних російсько-терористичних військ сили АТО буди вимушені відповісти лише один раз, з 21.35 до 21.45, вогнем із 82-міліметрових мінометів, не заборонених Мінськими домовленостями, і двічі – зі стрілецької зброї. При цьому мінометний вогонь вівся прицільно по позиціях ворога в районі колишнього Донецького аеропорту, давно «пристріляних» українською артилерією, що повністю виключало влучення боєприпасів за межі визначеної зони обстрілу, зокрема, у прилеглий житловий квартал Донецька.
Міністерство оборони України висловлює вдячність українським журналістам, які в умовах запеклої інформаційної війни проти їх держави демонструють пильність і уточнюють у офіційних джерел подібну «сенсаційну» інформацію. Чергова дезінформація МЗС Росії відносно подій в Україні, як і усі попередні, може бути повністю спростована за умови детальної перевірки зазначених відомостей міжнародними експертними організаціями.
Домовлятися з Путіним ще рано, – Більдт
Захід зможе підштовхнути Путіна до політичного компромісу лише в тому разі, якщо Європа та Сполучені Штати збережуть єдність у протидії агресивності Москви, вважає шведський дипломат, колишній прем'єр-міністр Карл Більдт.
В інтерв'ю «Голосу Америки» він визнав, що в Європі коло думок щодо способів тиску на Росію ширше, але стратегічні погляди збігаються.
Карл Більдт зараз не обіймає урядових посад і має можливість виступати як аналітик. Брязкання Москви зброєю, зокрема російські військові літаки у небі над Західною Європою, він пропонує розглядати стримано.
«Я не вважаю це прямою загрозою, але те, що ми бачили за останні кілька років, показало, що Путін непередбачуваний, що він готовий використовувати військову силу. Це означає, що ми повинні бути більше напоготові», – сказав він.
Підвищення готовності виявляється у нарощуванні оборонних ресурсів НАТО на континенті. Проте не менш важливі, на думку Карла Більдта, політичні важелі, щоб не дозволити Путіну маніпулювати у так званій сірій зоні Європи – у країнах, що не є членами трансатлантичних організацій.
«Очевидно, що Росія намагається внести розкол, і це стосується також Балкан. У тих регіонах нам потрібна активніша дипломатія, щоб протидіяти, – сказав Більдт. – Ці країни хочуть бути членами ЄС. Чорногорія дуже хоче бути членом НАТО. Сама привабливість процесів розширення Євросоюзу і НАТО дає можливість впливу в тих країнах».
Говорячи про спроби Москви впливати на політичні процеси всередині Європейського Союзу, зокрема через фінансування кампаній окремих партій чи політичних діячів, він сказав, що такі випадки вже виявляють.
«Я думаю, що ми можемо просто виявляти це, і я вважаю, що це вже відбувається. Кілька таких випадків було. Такі спроби вивели на чисту воду. Зазвичай це означає ганьбу для тих політичних партій. І саме так, на мою думку треба діяти».
Попри те, що, на думку Більдта, Захід у більшості випадків може протидіяти деструктивності Москви політично й дипломатично, коли йдеться про стримування геополітичних амбіцій Путіна, домовлятися з ним зарано, принаймні зараз.
«Виключати таку можливість не варто. Але я не думаю, що ми вже готові до цього. Поки він вважатиме, що може розділяти та користуватися розколом, він буде це робити. Але коли він зрозуміє, що не може цього робити, тоді так, тоді настане час пошуку політичної розв'язання».
Российский журналист рассказал о НАТОфобии Путина
Россия напала на Украину из-за "фобии НАТО", ведь Альянс может когда-нибудь разместить войска на украинской границе.
Такое мнение высказал российский журналист Владимир Познер. Он также признал, что Россия "надолго потеряла Украину".
Журналист объяснил, что когда-то Россия все-таки была империей, и все бывшие члены этой империи начали плохо относиться к России. А Россия, вместо того, чтобы привлечь Украину какими-то положительными предложениями, сделала огромную ошибку, начав войну и влезши во внутреннюю политику Украины.
"И возвращение вот этих так называемых братских отношений мы с вами точно не дождемся. Я думаю, что была допущена одна принципиальная ошибка, почти неизбежна", - подчеркнул Познер.
Суд предоставил украинцам возможность избежать сокращения
Если работодатель не предложил сокращаемому специалисту свободную вакансию, человек может восстановиться по суду.
Украинцам предоставили дополнительную возможность удержаться на рабочем месте и не попасть под сокращения штата. Рассматривая дело №6-40цс15, Верховный суд постановил, что при увольнениях работодатели должны предлагать людям альтернативу.
«То есть прежде, чем сокращать человека, предприятие должно ему предложить все имеющиеся у него аналогичные по квалификации и специализации вакансии вплоть до момента увольнения. То есть попытаться трудоустроить работника в другом подразделении, и только если никаких подходящих предложений не найдет, его сокращать. Вывод из решения ВСУ простой: если выяснится, что компания, сокращая одних специалистов, параллельно набирает других – аналогичной специальности, и не предлагает места, увольняемым людям, то можно будет оспорить эти действия в суде. Человек сможет по суду восстановиться на работе, и потребовать возмещения ущерба – выплатить зарплату за все время тяжбы, пока человек отстаивал свои права», – объяснил ситуацию старший партнер адвокатской компании «Кравец и Партнеры» Ростислав Кравец.
В этом году трудовых споров становится все больше, потому юристы считают решение Верховного суда очень актуальным. «Например, если судить по клиентам нашей фирмы, то количество таких тяжб выросло где-то на 30%. Работодатель практически во всех случаях старается сделать так, чтобы не предлагать работнику никаких других вакансий. Мотивация проста – экономия денежных средств. Это, по сути, и является основной целью общей оптимизации кадров», – отметил управляющий партнер одной из адвокатских коллегий.
Тенденцию подтверждают и кадровые специалисты. Согласно одному из последних исследований портала hh.ua, каждый третий работодатель в Украине намерен сокращать персонал в 2015 г. И большинство из них уволит до 30% сотрудников.
«Трудовые споры становятся все более распространенным явлением, и их количество будет увеличиваться. В связи с ухудшением экономической ситуации в Украине, бизнес-активности работодателей, сокращением в связи с этим количества рабочих мест и сложностью с поисками новой работы», – прокомментировал ситуацию партнер ЮФ «КПД Консалтинг» Кирилл Казак.
Правоведы сталкиваются с разными ситуациями в компаниях: где-то людей увольняют именно из-за аховой экономической ситуации, а где-то просто пользуются ситуацией.
«Работодатели часто не могут предложить альтернативную должность увольняемому сотруднику, так как сокращения происходят больше чем на половину численности всего штата. Но, несмотря на это, многие работодатели хотят просто «обновить» коллектив или таким образом увольняют неугодных сотрудников, прикрывая увольнение основанием, которое, по их мнению, будет с трудом оспорено в суде», – заверил старший юрист ЮК Prove Group Антон Каганец.
Вторую версию подтвердила и юрист ЮФ «Астерс» Вольга Шейко, но даже в непростой ситуации посоветовала людям отстаивать свои права.
«Есть ряд решений, которые демонстрируют, что зачастую, сокращая какие-либо отделы или целые подразделения, на самом деле их полномочия передаются таким же, аналогичным, в рамках одного предприятия или структуры. Если же данный факт будет установлен судом, то шанс восстановиться на работе все же существует. С другой стороны трудность состоит в том, что у работника нет доступа к документам, которые издаются на высоком уровне и далеко не всегда являются документами доступными для общего пользования. Поэтому узнать о действительном положении дел крайне сложно», – сказала Вольга Шейко. В подобных ситуациях можно попробовать попросить информационной помощи у коллег или у профсоюзов.
02.05.2015
Генерал разведки рассказал, как Россия будет дестабилизировать Украину
Почему недостатки автобусных перевозок существеннее железнодорожных
Административно-территориальная реформа: не навреди!
Очевидна тенденция, что рассуждая о децентрализации и административно-территориальной реформе, мы путаем важные понятия. Потому как и децентрализация, и административно-территориальная реформа, лежащая в ее основе, — это не самоцель, а всего лишь создание одного из ключевых инструментов достижения стратегических целей развития страны. В частности, создания и поддержания полноценной жизненной среды для каждого гражданина Украины по стандартам развитых стран мира.
Не навреди — главное правило врача при его взаимоотношении с пациентами. Сегодня это правило должно быть основополагающим при "врачевании" нашего неэффективного административно-территориального устройства.
Польские творцы такой реформы утверждают, что ее успех зависит от наличия твердой политической воли руководства государства, профессиональной команды экспертов, безусловной поддержки общества и квалифицированных кадров на местах, способных реализовать реформу, понимающих ее смысл и необходимость.
Представляется, что хуже всего у нас дело обстоит с двумя последними условиями. Однако обо всем по порядку.
По результатам проведенного КМИС по заказу ZN.UA в 2014 году социологического опроса, приоритетной проблему реформирования административно-территориального устройства посчитали только 2,4% респондентов. Это, как вы понимаете, об общественной поддержке реформы. Слабость же кадровой базы на местах связана, в частности, с тем, что не проведено (даже законодательно не подготовлено) реформирование местных органов исполнительной власти с коренным изменением пропорций занятости между ними и органами местного самоуправления. Сегодня в первых работает три четверти чиновников, четверть — в органах местного самоуправления. В Польше соответственно треть и две трети.
Что касается первых двух условий — политической воли и экспертной мысли, то они выполняются, хотя, по моему мнению, недостаточно интенсивно и, главное, несистемно.
Более того, очевидна тенденция, что рассуждая о децентрализации и административно-территориальной реформе, мы путаем важные понятия. Потому как и децентрализация, и административно-территориальная реформа, лежащая в ее основе, — это не самоцель, а всего лишь создание одного из ключевых инструментов достижения стратегических целей развития страны. В частности, создания и поддержания полноценной жизненной среды для каждого гражданина Украины по стандартам развитых стран мира.